Rezerwacja telefoniczna
+48 600-612-748
możliwa codziennie w godzinach: 8:00-20:00
Jeśli chcesz możesz również zamówić rozmowę i oddzwonimy do Ciebie w sprawie rezerwacji.

Domki letniskowe

w ośrodku

Gąski

nad morzem

Aktywne wakacje w GąskachNie rezygnuj z uprawiania sportu w wakacje! Wypoczywaj aktywnie!

Jeżeli systematycznie uprawiacie sport, wyjeżdżając na wakacje do Gąsek wcale nie musicie rezygnować z wysiłku fizycznego.


Natomiast tych, którym nie starcza czasu lub brakuje motywacji Ośrodek Wypoczynkowy KARYKA zachęca do aktywnego spędzania czasu !!!

Wakacje to idealny moment, aby zwolnić tempo i zająć się swoim ciałem. Sport bardzo dobrze wpływa na nasz organizm i samopoczucie, bo przecież właśnie o takie dobre samopoczucie nam chodzi będąc na urlopie. Więc jest to wymarzony moment, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. A może po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń stanie się to dla was czystą przyjemnością.

Pamiętajcie - będąc na wakacjach warto zarezerwować trochę czasu na sport, tym bardziej, że wszelki wysiłek fizyczny można wykonywać na świeżym powietrzu !!!

Joga

Wszyscy miłośnicy tej formy relaksu bez problemu mogą ćwiczyć na plaży wsłuchując się w szum fal lub na zielonej trawce w naszym ośrodku przy śpiewie ptaków. Natomiast, gdy pada deszcz idealnym miejscem będzie nasza świetlica, gdzie można włączyć sobie ulubioną muzykę.

Bieganie

Wiadomo, że biegać można wszędzie,ale bieg po plaży i oddychanie rześkim powietrzem to niecodzienność. Będąc w Gąskach oprócz plaży, do wyboru jest kilka szlaków rowerowych i pieszych.

Spacery/ Nordic Walking

Są idealną formą aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Niewielkie odległości np. do Sarbinowa lub Pleśnej można pokonać plażą. Jeżeli chcecie się schronić przed słońcem polecam szlaki piesze biegnące przez las.

Jazda na rowerze

Jest wyjątkowo popularną formą rekreacji. Jazda na rowerze jest jedną z podstawowych umiejętności jakie zdobywają dzieci. Warto uświadomić sobie, że właśnie jazda na rowerze jest dla wszystkich: małych dzieci, dorosłych, jak i emerytów oraz może być wyjątkowo przyjemnym i pożytecznym zajęciem. Jeżeli nie możecie zabrać ze sobą roweru, w naszym ośrodku bez problemy możecie go wypożyczyć. Oferujemy rowery dla dzieci, damskie, męskie, młodzieżowe oraz siedzonka dla najmniejszych naszych gości.

Szlaki turystyczne w Gąskach

Międzynarodowy szlak pieszy

Szlak nadmorski – znakowany czerwony szlak turystyczny stanowiący część Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9. Szlak przebiega wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku, od Świnoujścia ( granica polsko-niemiecka) do Braniewa. Długość tego szlaku w Polsce wynosi 706,1 km

Międzynarodowa trasa rowerowa

EV10 Szlak Wokół Bałtyku - stanowiący część międzynarodowej sieci szlaków EuroVelo (europejska sieć szlaków rowerowych, będącej projektem Europejskiej Federacji Cyklistów, której celem jest budowa długodystansowych szlaków rowerowych biegnących przez całą Europę). Ten szlak znany jest bardziej jako R10 i biegnie w dużej części leśnymi i mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi.

Przebieg polskiej części szlaku jest następujący:
Świnoujście – Międzyzdroje – Dziwnów – Rewal – Kołobrzeg –Gąski - Mielno – Darłowo – Jarosławiec – Ustka – Łeba – Władysławowo – Gdynia – Sopot – Gdańsk – Elbląg – Frombork – Braniewo – Gronowo