Rezerwacja telefoniczna
+48 600-612-748
możliwa codziennie w godzinach: 8:00-20:00
Jeśli chcesz możesz również zamówić rozmowę i oddzwonimy do Ciebie w sprawie rezerwacji.

Domki letniskowe

w ośrodku

Gąski

nad morzem

Atrakcje w okolicy Gąsek co warto odwiedzić, co warto zobaczyć

My już wiemy co warto zobaczyć w naszej okolicy, dlatego postanowiliśmy tą wiedzą podzielić się z naszymi gośćmi.


Szlak pieszy do najstarszych dębów w Polsce

Oznakowany kolorem błękitnym ma długość 31 km. Szlak zmierza w kierunku Lasu Kołobrzeskiego, w którym odkryć można bogactwo przyrody. Liczne bagna, nad którymi unoszą się opary, przypominają o dziewiczości tego dużego kompleksu leśnego. Właśnie tu rośnie najstarszy dąb w Polsce "Bolesław" którego wiek ustalono na podstawie badań dendrologicznych w 2000 r. na 800 lat. 2 km dalej wzrasta jego młodszy współtowarzysz "Warcisław" - 640 lat.


Ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy

Wszystkim miłośnikom roślin szczerze polecam wyjazd do Dobrzycy niedaleko Gąsek do ogrodów tematycznych Hortulus. Zostały one założone w 1992 roku i ich realizacja cały czas trwa.
Ogrody są podzielone tematycznie i można wśród nich wyodrębnić ogrody klasyczne, jak: japoński, francuski, śródziemnomorski, oraz te związane ze środowiskiem: ogród kamienny, skalny i wodny. Są też ogrody użytkowe, jak ziołowy, czy warzywny. A w szkółce roślin ozdobnych można zaopatrzyć się w wyjątkowe okazy. www.hortulus.com.pl


Skansen chleba w Ustroniu Morskim

Skansen chleba w to jedno z nielicznych miejsc tego typu w Polsce. Sercem skansenu jest ponad 120-letni czynny piec do wypieku chleba. Goście odwiedzający muzeum aktywnie uczestniczą w całym tym procesie, a dzięki multimedialnym prelekcjom poznają historię piekarnictwa. Pieczywo przygotowuje się tu według starych receptur, dlatego też degustowanie go przypomina prawdziwą podróż w czasie. Uczestnicy wycieczki edukacyjnej poznają smak w 100 procentach żytniego chleba sarmackiego, chleba maślankowego, razowego, słonecznikowego chleba seniora czy pańskiego.


Przystań Rybacka w Chłopach

Przystań rybacka jest położona przy plaży w centrum miejscowości. Na plaży stoją kolorowe kutry rybackie, które przyciągają wzrok turystów. Można tu kupić świeżo złowioną rybę.
Osoby pragnące osobiście złowić sobie rybę mogą wziąć udział w rejsie połowowym, których wiele jest organizowanych przez tutejszych rybaków.


Bastion Wojskowy Kołobrzeg

Z pewnością jest to propozycja dla miłośników sprzętu wojskowego. Bastion posiada w swojej kolekcji czołg T55, samochody pancerne, transportery opancerzone, pływający transporter samobieżny i nie tylko. Kolekcja ta służy przede wszystkim przejażdżkom po poligonie, które dostarczają wszystkim uczestnikom niepowtarzalnych doznań, polegających na bezpośrednim obcowaniu ze sprzętem wojskowym.
Bastion znajduje się przy wjeździe do Kołobrzegu,ul. Koszalińska 98.


Fort Adventure Kołobrzeg

Fort Adventure oferuje militarne przygody dla małych i dużych– tor przeszkód, samochód terenowy, strzelnica, paintball, zjazdy na linach, przeprawa desantowa, wspinaczka na skrzynkach, most linowy, poszukiwanie skarbu za pomocą wykrywacza metalu, różne gry i zabawy zespołowe, wystawa sprzętu wojskowego. Kołobrzeg, ul. Bałtycka 1


Muzeum Oręża Polskiego

Muzeum przedstawia potężną kolekcję dokumentującą historię polskiej wojskowości od średniowiecza do czasów współczesnych. Tutaj znajdują się także ciekawe mundury i uzbrojenie żołnierzy polskich z I i II wojny światowej, kolekcja broni strzeleckiej, orderów, odznaczeń i odznak pamiątkowych. Kołobrzeg, ul. Armii Krajowej 13


Rejsy katamaranem na Bornholm

Jeden dzień swoich wakacji warto poświęcić na jednodniową wyprawę na Bornholm. Jest to rejs luksusowym katamaranem pomiędzy Kołobrzegiem a duńskim portem Nexo.
Bornholm jest małą duńską wysepką zwaną „Majorką północy” jak magnes przyciągającą ludzi spragnionych zróżnicowanej przyrody, spokoju i niepowtarzalnych krajobrazów.
Można tu spędzić miły dzień w nowoczesnym centrum edukacji przyrodniczej. www.kzp.man.pl


Rejsy po Bałtyku

W porcie w Kołobrzegu, można oddać się morskiej przygodzie na łodzi Wikingów, na żaglowcu z czasów Kolumba lub okręcie wojennym. Polecam szczególnie tym, którzy preferują krótkie rejsy po morzu. Są to 30 minutowe lub godzinne wycieczki wzdłuż linii brzegowej.


Dziki Zachód w Zieleniewie

Miejsce to jest położone w odległości 2 km od Kołobrzegu
Dziki Zachód oferuje wspaniałą przygodę dla wszystkich miłośników zabaw w stylu western. Można tam spotkać prawdziwych kowboi,odwiedzić saloon z kowbojskim jedzeniem, zobaczyć westernowe show, napad na bank, pokazy kaskaderskie. We wiosce indiańskiej można odwiedzić wigwam, posłuchać indiańskich opowieści, zobaczyć stroje indiańskie i tańce oraz zapalić fajkę pokoju. Na terenie Dzikiego Zachodu znajduje się wioska indiańska, Western City, mini ZOO, park rozrywki, oraz można przejechać się konno. www.dziki zachód.com.pl


Lotnisko w Bagiczu

Zachęcam wszystkich odważnych, którzy chcieliby podziwiać nadmorski krajobraz z lotu ptaka na przelot samolotem AN-2, popularnie zwanym Antkiem. Loty widokowe odbywają się codziennie i trwają ok. 15 min


Rezerwat Archeologiczny „Kamienne Kręgi” w Grzybicy (II w n.e.)

Kamienne Kręgi znajdują się około 23 km od Koszalina, niedaleko wsi Grzybnica. Rezerwat położony jest w środku lasu i obejmuje uroczysko leśne o powierzchni około 3 ha. Na polanach którego znajdują się kręgi kamienne - ogrodzone stojącymi głazami miejsca wieców plemiennych, a w ich sąsiedztwie nagrobne bruki kamienne, będące świadectwem pamięci o pochowanych tam przodkach. Kult zmarłych przodków stwarzał atmosferę miru wiecowego i skłaniał do pokojowego rozstrzygnięcia sporów i ogłaszania wyroków. Zwoływano tu wiece i grzebano zmarłych w ciągu około 150 lat, a więc w ciągu życia prawie pięciu pokoleń, w czasie od schyłku I do końca II wieku, czyli w latach od około 70 do 200 roku naszej ery. Archeolodzy przyznają, że nurtuje ich zagadka, w jaki sposób kamienne konstrukcje, charakterystyczne dla tradycji ludów skandynawskich znalazły się na Pomorzu. www.manowo.pl