Rezerwacja telefoniczna
+48 600-612-748
możliwa codziennie w godzinach: 8:00-20:00
Jeśli chcesz możesz również zamówić rozmowę i oddzwonimy do Ciebie w sprawie rezerwacji.

Domki letniskowe

w ośrodku

Gąski

nad morzem

Ciekawostki o Gąskachrzeczy których na pewno nie wiedziałeś o Gąskach

W Gąskach znajduje się druga, pod względem wysokości, w Polsce latarnia morska, która niewątpliwie dodaje Gąskom atrakcyjności. Latarnia została wybudowana w 1878 roku i ma wysokość 51,10m n.p.m. Na szczyt prowadzi 190 stopni, ale ten niewielki wysiłek rekompensuje przepiękny widok. Natomiast wieczorami pulsacyjne światło latarni morskiej dodaje uroku tej wspaniałej miejscowości. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych światło widoczne jest z odległości 20 mil morskich (36 km).


„Bałtycki Trójkąt Bermudzki”

Morze w okolicach Gąsek zyskało miano „Bałtyckiego Trójkąta Bermudzkiego”
W rejonie Gąsek morze od wieków było dla ludzi okrutne. Liczba wypadków może sugerować,że w tych okolicach występuje zjawisko anomalii magnetycznej. Dawne przyrządy nawigacyjne nie rejestrowały uchybień magnetycznych, gdyż nie były precyzyjne. Często statki kończyły swój rejs na mieliźnie, bądź rozbijały się o brzeg, fale wyrzucały rozbitków na plażę. Zalegające tu złoża magnetytu, rozciągające się również na morze spowodowały, że budowa latarni morskiej w tym miejscu stała się koniecznością.


Glinka

W Gąskach w pobliżu latarni morskiej znajdują się pokłady glinki zielonej. Glinka zielona posiada powszechnie uznane właściwości lecznicze oraz stosowana jest w kosmetyce. Sporządza się z niej maseczki, które leczą trądzik, usuwają wykwity skórne oraz likwidują zmarszczki.